Daihatsu

ogłoszeniaceny używanychforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daihatsu Terios ) TERIOS II 1.5 4WD - J210



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAIHATSU Forum Strona Główna -> ( Daihatsu Terios ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dual_CBS

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): PIASECZNO
Posiadane auto: TERIOS II 1.5 4WD TOP
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Lut 2015, 23:51
Temat postu:

TERIOS II 1.5 4WD - J210


Szukałem auta optymalnego dla swoich potrzeb czyli niedużego, z małym benzynowym silnikiem, wysokiego, z napędem 4x4 stałym, o dość dobrej dzielności w terenie a jednocześnie praktycznego i pakownego i moim zdaniem taki jest Terios II.
Ilekroć przymierzałem sie do innych małych SUV-ów/Mini-terenówek z równania wychodził Terios.
Ale początki nie były łatwe gdyż jeszcze rok temu nie wiedziałem o istnieniu tego auta, zapewne za sprawą braku jego obecności na rynku dealerów.
To dzieki koledze który z resztą zakupił właśnie drugiego Teriosa II tyle że 2WD dowiedziałem się o tym autku.
W koncu na początku stycznia 2015 zakupilem po dłuższych poszukiwaniach swój egzemplarz i przyjechałem nim do kraju.
Rok produkcji 2008 a stan prawie jak nowe.
Auto zostało kupione u dealera Daihatsu (obecnie tylko Serwisu bo juz nie ma dealerów w Niemczech) który je sprzedał jako nowe i stale serwisował, także przebieg i stan są raczej pewne.
Na autostradzie bez trudu osiagał 140-160 km/h okupiając to średnim zużyciem paliwa 11,5 /100km na trasie ok. 900 km. W ruchu podmiejskim w zależności od stylu jazdy i korków zuzycie to ok. 7,8 - 10,5 l/100 km.
Poza miastem ze Śląska do stolicy miałem średnią poniżej 7 l/100 km (do 110 km/h).
Auto wiadomo nie jest komfortowe, w końcu ma coś z terenówki, ale za to powoduje pęd do zjechania z utwardzonej drogi i zabawy w umiarkowanym terenie.
Aktualnie zamontowałem opony zimowe YOKOHAMA GEOLANDAR G071 215/65R16 które fajnie wyglądają są dość agresywne i chyba w miarę optymalne dla tego auta. Czekam zatem na pierwszy śnieg lub okazje do testów na bezdrożach.
Jedyny drobny problem jaki miałem ale został usunięty to paląca się lampka poduszki po przesunięciu siedzenia pasażera do przodu lub do tyłu. Okazało się że to styk w kostce zaśniedział. Został oczyszczony i jużjest po problemie.
Jestem ciekaw opinii innych użytkowników tych aut o awaryjności i możliwościach Teriosów II.

Pozdrawiam
Powrót do góry
m1strzunio

Debiutant



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielawa/dolnośląskie
Posiadane auto: Daihatsu Terios J1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Lut 2015, 14:27
Temat postu:

Re: ( Daihatsu Terios ) TERIOS II 1.5 4WD - J210


Geolander nie jest przypadkiem oponą zimową? Ja zaryzykowałem i kupiłem Eventa ML ale trochę głośny jest, teraz chyba kupiłbym Continental ContiCrossContact AT lub Dunlop Grandtrek AT3. Koniec końców, Event świetnie się spisuje w terenie i śniegu co jest jego plusem a po asfalcie i tak mało kiedy mam okazję do 90 się rozpędzić.
_________________
Powrót do góry
Dual_CBS

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): PIASECZNO
Posiadane auto: TERIOS II 1.5 4WD TOP
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Lut 2015, 21:42
Temat postu:

Geolander


Tak, zgadza sie, tak jak pisałem to zimowa opona.
Kolega mi ja polecił bo analizował opony pod katem w wiekszosci jazdy po utwardzonych nawierzchniach i powiedzmy 1/4 jazdy w terenie. Chodzilo o w miare dobra jazde przy blocie posniegowym i aquaplaningu, hałas i hamowanie.
Na asfalcie narazie nie narzekam, snieg mialem tylko 1 dzien po zalozeniu opon i do tej pory nic a nic.
A w terenie bede jezdzil przy okazji wedkarskich wypraw, ale jeszcze nie mialem okazji.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAIHATSU Forum Strona Główna -> ( Daihatsu Terios ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daihatsu Terios »

Opinie o samochodach Daihatsu Terios - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daihatsu Terios ) Oceń swoje auto


DaihatsuTerios

9 900

2003r.

129 350 km

lubelskie

DaihatsuSirion

13 700

2009r.

175 318 km

wielkopolskie

DaihatsuCuore

8 700

2003r.

80 000 km

mazowieckie

DaihatsuTrevis

8 990

2007r.

209 733 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System