Daihatsu

ogłoszeniaceny używanychforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daihatsu Terios ) Zużycie oleju.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAIHATSU Forum Strona Główna -> ( Daihatsu Terios ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maruda_Stary

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Terios J1
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 30 Lip 2013, 23:28
Temat postu:

Zużycie oleju.


Od około 3 miesięcy dość intensywnie eksploatuję swojego Teriosa, niestety zauważyłem, że jest on łakomczuchem olejowym. Zjada około 0,8l/1000km. Intensywna eksploatacja polega głownie na jeździe miejskiej i podmiejskiej, max 100km/h. ale kilometrów jest sporo, czasem dzienne 250. Mechanicy, jak to oni maja różne teorie, zwłaszcza, że silnik J1 jaki posiadam jest klonem Toyoty, a te podobno słyną ze sporego apetytu na olej (podobno 1l/1000km to nic złego. Zastanawiam się nad remontem silnika, lub jego wymianą. Dlatego chciałbym zapytać użytkowników ja u Was jest z braniem oleju?
Moje jeździdełko ma najechane 145tyś km, przeze mnie nie był używany w jeździe terenowej (dojeżdżam nim do pracy) zazwyczaj po asfalcie w terenie pagórkowatym Smile. Od 20tyś km mam instalację LPG (sekwencyjną) pali 10-12l/100km LPG. Dotychczasowe moje naprawy ograniczały się do kwestii napędów (gumy przegubów i takie tam drobnostki). Nie wiem jak traktował go poprzedni właściciel, kupiłem z zamontowanym hakiem – przypuszczam, że coś holował. Jeden z mechaników zasugerował mi, że silnik mógłby być przegrzany. Ponieważ na korku wlewu oleju zauważył jakby gęstą czarną maź, konsystencji smoły.
Jeżeli nadmierne zużycie oleju jest spowodowane zużyciem silnika, np. pierścienie będę skłaniał się do remontu silnika, ale jeżeli to cos innego będę skłaniał się do wymiany silnika – tylko kota w worku można trafić …
Pozdrawiam i nie ukrywam, że liczę na jakikolwiek wpis na forum…
Powrót do góry
DUSK

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: DAIHATSU TERIOS J102 1.3 16V 4WD 2002
Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 02 Sie 2013, 06:40
Temat postu:

olej


Witam kolegę ! Co prawda jest troszkę różnicy pomiędzy silnikami w kolegi modelu . Mój jest na łańcuchu J102 , ( bo po lifcie auta w 2000 r .)a kolegi na pasku rozrządu ,ale moc w zasadzie taka sama jak i pojemność motoru 1,3 .Oleju to auto nie wcina tak jest u mnie .Mam przebieg 137 tys. km .Nie mam instalacji gaz ,bo to auto się do niej nie nadaje .W tym modelu trzeba samemu regulować zawory co 40 tys. km .,bo brak jest hydraulicznej kompensacji luzu zaworowego .W przypadku gazu myślę ,że co 20 tys .by trzeba luz sprawdzać .Zapewne mechanik ma rację ,że był silnik przegrzany i dlatego ma apetyt na olej .Zrób remont ,bo silnik rzeczywiście można kupić używany ,ale w takim samym stanie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAIHATSU Forum Strona Główna -> ( Daihatsu Terios ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daihatsu Terios »

Opinie o samochodach Daihatsu Terios - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daihatsu Terios ) Porady, problemy techniczne


DaihatsuTrevis

8 990

2007r.

209 733 km

pomorskie

DaihatsuSirion

13 700

2009r.

175 318 km

wielkopolskie

DaihatsuTerios

9 900

2003r.

129 350 km

lubelskie

DaihatsuCuore

8 700

2003r.

80 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System