Daihatsu

ogłoszeniaceny używanychforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Daihatsu Terios ) Wahacze



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DAIHATSU Forum Strona Główna -> ( Daihatsu Terios ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m1strzunio

Debiutant



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielawa/dolnośląskie
Posiadane auto: Daihatsu Terios J1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Lis 2014, 18:28
Temat postu:

Wahacze


Witam, zbliża się u mnie wielkimi krokami wymiana wahaczy z przodu. W sumie to padają sworznie ale:
- czy da się wymienić same sworznie? Oglądałem je dziś z bliska i są wciskane na ścisk. Zero problemu, żeby to zrobić. Tylko nie widzę w internecie samych sworzni ale wahacze bez sworznia już można kupić...
- czy wymieniać całość? jeżeli tak jakiej marki wahacze polecacie?
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Sob 22 Lis 2014, 20:25
Temat postu:

( Daihatsu Terios ) Wahacze


Witam.
To słabo patrzysz Arrow http://allegro.pl/sworzen-wahacza-przod-dol-daihatsu-terios-2006-i4757281493.html
Arrow http://allegro.pl/sworzen-wahacza-przod-dol-daihatsu-terios-2006-i4822172412.html
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
m1strzunio

Debiutant



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielawa/dolnośląskie
Posiadane auto: Daihatsu Terios J1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Lis 2014, 21:43
Temat postu:

Re: ( Daihatsu Terios ) Wahacze


No nie do końca, u mnie wyraźnie pisze terios J1. A te, które podałeś są do J2 po 2006 roku... Wyglądają identycznie jak moje ale nie mają podanych wymiarów więc na ślepo to średni interes.
Powrót do góry
DUSK

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: DAIHATSU TERIOS J102 1.3 16V 4WD 2002
Piwa: 7/0
Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 12:06
Temat postu:

wahacz


Witaj ! niestety w tym modelu J1 czyli produkcja 1997 -2005 są wahacze całe do wymiany nie ma możliwości wymiany samego sworznia .Kolega dał link do strony z sworzniami ,ale nawet gdybyś miał te do wymiany w linku nie polecałbym ich ,bo to są marne zamienniki z Chin ,które kosztują mało. Niestety ja wymieniłem wahacze ,ale już jakiś czas temu i kupiłem oryginalne ,ale z auta całego przeznaczonego na części z przebiegiem niewielkim.Zrobiłem na nich już 70 tys.km i nadal nie ma luzów .Na tych zamiennikach wahaczy na pewno tyle nie dają rady.Następne zakupię także takowe ,ale już nowe w www.amayama.com.jp opłaca się i są oryginalne.
Powrót do góry
m1strzunio

Debiutant



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielawa/dolnośląskie
Posiadane auto: Daihatsu Terios J1
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 21:40
Temat postu:

Re: ( Daihatsu Terios ) Wahacze


Czyli tak jak myślałem. Te bez sworzni to jakaś ściema jednym słowem. Z wymianą mi się nie pali w tym momencie ale po zimie na pewno będzie trza to zrobić. Szkoda, że nie działa strona którą podałeś, chyba literówka. Jakiej marki były oryginalne wahacze? Ja zastanawiam się nad YAMATO lub FEBI BILSTEIN. Cenowo 320zł do 630zł. Ale jeszcze sprawę muszę przemyśleć, bo trochę śmigam po terenie tym wynalazkiem i pytanie czy warto dawać więcej jak i tak wiecznie nie będą żyć. Miesięcznie robię 1500-2000km i ponad 100km w terenie.
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 24 Lis 2014, 21:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
DUSK

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: DAIHATSU TERIOS J102 1.3 16V 4WD 2002
Piwa: 7/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2014, 12:33
Temat postu:

Re: Wahacze


Witaj! co do linku sprawdzę ,ale działa w przeglądarce u mnie .

Ostatnio zmieniony przez DUSK dnia Wto 25 Lis 2014, 18:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
DUSK

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: DAIHATSU TERIOS J102 1.3 16V 4WD 2002
Piwa: 7/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2014, 17:21
Temat postu:

Re: Wahacze


Witaj! co do linku http://www.amayama.com/ może teraz będzie dobry ,ale tamten działa tylko wklej ,go do przeglądarki .Wahacze Yamato to tylko nazwa kojarząca się z japońską marką niestety to produkt z Tajwanu .Producentowi o to chodzi ,by nazwa kojarzyła się z wysoką jakością z Japonii a to g...o prawda .Druga marka znana i ma stronę internetową i można zaryzykować choć zapewne nie produkują ich a zlecają produkcję na Dalekim Wschodzie .Możesz też zaryzykować Delphi też potentat w częściach ,bo inne marki to manufakturki ,które produkują najtańszym kosztem z najtańszych materiałów przeważnie w jednej fabryce .ale dla różnych odbiorców z różnymi nazwami firm .Jak kto chce .Ta sama sprawa tyczy się końcówek drążków ,ale można kupić oryginał za cenę do strawienia .Co do wahaczy były firmowane znaczkiem Daihatsu numer lewego 48069-87405 .Wymienne są w nim tylko 2 gumy ,które można dokupić .Piszesz ,że dużo przebywasz w trasie i sporo km pokonujesz to moim zdaniem nie opłaca się kupować najtańszych części ,bo się wykończą szybko a to żaden interes mechanik też sobie liczy za robotę.Chyba ,że jak niektóre osoby pokonują np. 5,000 tys. km rocznie to można kupić tanie i starczą na długo lub jak nie planujesz rozstać się z autem szybko .
Powrót do góry
DUSK

Dyskutant



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: DAIHATSU TERIOS J102 1.3 16V 4WD 2002
Piwa: 7/0
Wysłany: Wto 25 Lis 2014, 18:22
Temat postu:

Re: Wahacze


Witaj!j jak jadę powoli to tak jaby guma ocierała czy coś w prawym kole, to z Twojego postu cytat możesz mieć uszkodzoną poduszkę pod amortyzatorem .Jest tam łożysko zalane gumą ,która niestety z wieku mogła ulec sprasowaniu z racji ,że jest skręcana a pod nią jest sprężyna amortyzatora .Miałem taki objaw .Guma wyglądała na nieuszkodzoną ,ale niestety lata swoje była pod tak dużym obciążeniem ,że się musiała skurczyć .
Powrót do góry
m1strzunio

Debiutant



Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielawa/dolnośląskie
Posiadane auto: Daihatsu Terios J1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2014, 19:36
Temat postu:

Re: ( Daihatsu Terios ) Wahacze


Hej, no u mnie akurat oszczędzanie się nie sprawdzi na dłuższą metę. Już nie idzie o mechanika i konieczność wymiany 2x w roku wahaczy bo to akurat sam sobie w wolnej chwili zrobię pod domem. Tylko jestem tego zdania, że lepiej raz a dobrze zrobić 2x a źle.

Do do skrzypienia, na pewno nie są to poduszki nad amorem. To całkiem inny odgłos i dobiega z innego miejsca. Od dołu, właśnie z okolicy wahaczy. A że teraz zimno to mi się nie chce siedzieć w garażu i może coś w cieplejszy dzień zobaczę Wink
_________________
Powrót do góry
Warlord

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Daihatsu Terios 1
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Wrz 2018, 11:40
Temat postu:

Re: ( Daihatsu Terios ) Wahacze


W Poznaniu jest firma, która regeneruje sworznie wahaczy. Robi to dobrze. Bynajmniej w mojej ocenie. Żywotność 3-4 x dłuższa niż chińskich zamienników.
Jak ktoś zainteresowany do podam nr telefonu.

Pozdrawiam
_________________
Jarek
Powrót do góry
tremens44

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2021
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rudna/dolnoślaskie
Posiadane auto: Daihatsu Terios J102 1300 cm 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Sty 2024, 22:52
Temat postu:

Re: ( Daihatsu Terios ) Wahacze


Wahacze NTY i po kłopocie . Sztuka na przód kosztuje 107 zł , Ja wymieniłem na te niby niskiej jakości i już jeżdżę dwa lata i wszystko ok jedynie guma sworznia pękła na jednym ale to można wymienić . Żadnych luzów itd. Szkoda czasu i pieniędzy na zabawę w wymianę sworzni
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DAIHATSU Forum Strona Główna -> ( Daihatsu Terios ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Daihatsu Terios »

Opinie o samochodach Daihatsu Terios - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Daihatsu Terios ) Porady, problemy techniczne


DaihatsuTrevis

8 990

2007r.

209 733 km

pomorskie

DaihatsuTerios

9 900

2003r.

129 350 km

lubelskie

DaihatsuCuore

8 700

2003r.

80 000 km

mazowieckie

DaihatsuSirion

13 700

2009r.

175 318 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System